DSCN7482 cropW dniu 27.05.2017 odbyła się IX Olimpiada Sportowa Seniorów "Trzeci Wiek na Start”, w której wzięła udział ekipa naszego Uniwersytetu.

Wyjechaliśmy autokarem z Miechowic biorąc po drodze wszystkich uczestników i po przyjeździe nad Zalew Mitręga znaleźliśmy obozowisko dla 60 osób i udaliśmy się na zbiórkę do rozpoczęcia ceremonii otwarcia, w której udział wzięło 50 UTW z całego kraju oraz 2 ekipy z Ukrainy i jedna z Wiednia. Po odśpiewaniu hymnu Olimpiady i zapaleniu znicza rozeszliśmy się na stanowiska startu do 10 konkurencji.

Przy tak dużej konkurencji zdobyliśmy dwa brązowe medale: Ireneusz Soniewski w pływaniu, 50m stylem dowolnym Roman Wildanger w strzelaniu z łuku.

Pierwszą część drugą część zdjęć można zobaczyć w naszej Galerii.
 
Pozostali zawodnicy uplasowali się na miejscach od 4 do 8-ego zdobywając punkty dla drużyny, są nimi:
- Urszula Jonkowska, Aleksandra Wesoła, Teresa Mościńska, Irena Świerzy, Erwin Hermann, Henryk Słota i Jan Cieplinski = Pływanie
- Alina Kwoka, Józefa Wachulska, Zygmunt Ćwiąkała i Krzysztof Tomaszewski = biegi na 60 i 200m
- Wiesława Bigdon i Henryk Słota = rzut kulą
- Bronisława Kucza, Elżbieta Chwolik, Jan Michalski i Piotr Rurański = przełaje rowerowe
- Anna Kłosowicz i Andrzej Prończuk = tenis stołowy
- Joanna Habraszka i Ewa Tyburczyk = brydż
- Jan Maciejewski i Damian Mzyk = strzelanie z karabinu i pistoletu pneumatycznego
- Antoni Czaja = kajaki + Jerzy Skibniewski = szachy + Ewa Cogiel = boule.
Towarzyszujący nam kibice dopingowali nas podczas zmagań sportowych oraz nasz zespół Club Roman-tycznych Serc w składzie: Roman Wildanger, Joanna Matonia i Irena Ołówka, który wystąpił w części artystycznej imprezy i swoim repertuarem zachęcił obecnych uczestników Olimpiady do wspólnej zabawy.
Pogoda jak zwykle dopisała i tym samym impreza sportowa nad pięknym zalewem sprzyjała wspólnym zabawom towarzyszącym zmaganiom sportowym. Impreza zakończyła się rozdaniem medali zwycięzcom poszczególnych konkurencji i oficjalnym podsumowaniem IX Olimpiady.
W drodze powrotnej do Bytomia, atmosfera w autobusie była radosna bo świętowaliśmy osiągnięcia naszych medalistów,  wracaliśmy bez kontuzji i spędziliśmy piękny dzień na wspólnej zabawie sportowej.
Dziękuję wszystkim uczestnikom naszej wyprawy sportowej i pani dyrektor Elżbiecie Morgon-Ochman za dopingowanie naszych zawodników, a także fotografom: Joannie Gawlik, Irenie Ołówka, Halinie Tarnawieckiej, Andrzejowi Urbańczykowi i Kazimierzowi Wojtaszkowi za piękne ujęcia walki sportowej i wspólnej zabawy, które trafiły w naszej Galerii.
Jan Cieplinski
Relacja z Wioski Olimpijskiej Seniorów nad Zalewem Mitręga była transmitowana na żywo. Kliknij TUTAJ (mniej więcej od 4-tej minuty transmisji zobaczyć można występ naszego Clubu Roman-tycznych Serc).
Więcej zdjęć można zobaczyć na stronie UTW w Łazach lub stronie Dziennika Zachodniego