DSC 0012W dniu 8.03.2018 w auli CKU już po raz drugi (poprzednia edycja odbyła się 10.03.2017) kontynuujemy zwyczaj zaprezentowania dorobku naszych zespołów artystycznych w koncercie, który zatytułowaliśmy Dzień Kobiet. Jest to okazja gdzie możemy przedstawić dorobek i premiery działających u nas zespołów artstycznych oraz złożyć najlepsze życzenia naszym koleżankom - studentkom, obecnym na widowni, w dniu ich Święta, od całej męskiej braci studenckiej.
Pierwszy wystąpił Chór "Wrzosy Jesieni", który ciągle zaskakuje nas swoim repertuarem, wykonaniem oraz choreografią sceniczną. Osiągnięcia te to oczywiście dzięki ogromnej pracy, pasji i wielkiego zaangażowania prowadzącej zespół pani Moniki Woleńskiej i naszych chórzystek i chórzystów. Po licznych brawach musiał być występ na Bis!!!

Kolejnym wyzwaniem był występ Teatru "Trema" pod kierownictwem pani Joanny Kania i Beaty Ziaja, które wraz z całą grupą naszych aktorów przedstawiły premierę pt. "Straszni mieszczanie". Spektakl wywołał burzę śmiechu i radości ze względu na treść i świetne wykonanie co było nagradzanie gromkimi oklaskami. Jest to kolejny przykład, że nasi słuchacze mają pasję, zdolności i poczucie humoru.

DSC 0042 crop

Ostatni występ przedstawił nam Lider Klubu Roman-tycznych Serc, Roman Wildanger wraz z odmienionym zespołem Club Roman-tycznych Serc, w którym wystąpiły uczennice - siostry wprowadzając młodzieńczy wigor. Wykonanie podzielono na trzy części muzyczne, której wykonanie wciągnęło całą salę po przez śpiewanie, oklaski i rytmiczne przytupywanie. DSC 0177Kolejny raz mieliśmy okazję zobaczyć nowe pomysły na repertuar, w którym instrumenty, wokal i wykonanie wzbudziły burzę oklasków - Brawo!!!

W koncercie nie uczestniczyło Studio piosenki "60-tka" z powodu wcześniejszych zobowiązań i występu w tym dniu w Domu Pomocy Społecznej w Świętochłowicach. Występ tych artystów został zaplanowany na 9 marca, bezpośrednio przed wykładem otwartym.

Jako przedstawiciel Zarządu Samorządu Słuchaczy, widz i kolega chcę podziękować i pogratulować wszystkim wykonawcom za ich pasję, duży wkład pracy aby wykonanie miało takie efekty, za które były ciągłe oklaski. Wykonujecie dobrą "robotę" nie tylko dla swej pasji ale również dla nas, całej grupy studenckiej naszego Uniwersytetu bo dzięki Wam nasz BUTW jest coraz bardziej rozpoznawalny na konkursach i gościnnych występach, w których bierzecie udział.

Zobacz zdjęcia z koncertu w naszej Galerii 2

Dziękujemy !!!
Jan Cieplinski