1romSpotkanie klubowe KRS-u w miesiącu marcu odbyło się 20.03.2018 w naszej siedzibie czyli w kawiarni Teatru Tańca i Ruchu w Bytomiu. Dwie godziny poezji i muzyki było ucztą dla koneserów tych muz.

Na zaproszenie Lidera Klubu Romana Wildangera zaszczycili nas swoją obecnością, zaprzyjaźnieni z nami (pełna integracja) członkowie UTW z Piekar Śl. w osobach: Anna Kudełko, Gabriela i Antoni Darsiccy, Teresa Nowadzka oraz Marian Bachanek. Swoje wiersze (także Erotyki  przedstawiła Ania ("Dotyk", "Erotyk", "Wiedeń", "Jedyny dzień" oraz "Więc jesteś" H. Poświatowskiej i "Mój gorzki taniec" Ź. Felińskiej) z kolei Gabrysia swoją interpretacją zainteresowała nas wierszami innych autorów. Nasz klub reprezentowała Bożenka Noga przedstawiając swoje wiersze (dla mnie osobiście ma swój wysublimowany styl, śmiało można powiedzieć o Niej "Malarka Słów", potrafi wzbudzić wyobraźnię słuchacza, intrygować i prowokować do refleksji nad sensem życia, stanem uczuć itp.). Tytuły wierszy to: "Bursztynowe szczęście", "Poezja", "Miłość zaklęta", "Na tęsknoty Viola", "Avensis", "Zrozumieć", "Wielkanoc".

Przedstawicielką prozy w naszym klubie jest znana w kraju kol. Urszula Jaksik (Studentka UTW Bytom) powieściopisarka. Przedstawiła fragment z najnowszej swojej książki (będącej w druku) pt. "Licząc gwiazdy" (jest to ciąg dalszy losów bohaterów powieści "Dom nad brzegiem oceanu"). Jej "CV pisarskie" to opowiadania ("Opowiadanie zapisków młodszego brata"-1981r.," Miesiąc z życia kobiety "-1998r., "Zakopany topór" i "Dzień po dniu"- 2004r. oraz wiele innych), powieści ("Sobotnie popołudnie"-2008r., "Zaułek szczęścia" -2012r., i wspomniany już "Dom nad brzegiem oceanu"-2014r., oraz "Odwrócone Życie"-2016r.). W planach i tu zaskoczenie; Thriller z gatunku "Domestic noir". Można powiedzieć bogactwo literackie nas otacza. Życzymy pomyślności w pracy twórczej wszystkim członkom naszego klubu. W kategorii muzyki, pasjonatka pianina Halinka Nałęcz-Wąsowska (pomimo braku pianina, uporała się przedstawiając swój kunszt gry na... keyboardzie) ukazała nam piękno muzyki: F. Liszta, R. Schumana, F. Lehara, oraz w duecie z Joasią Matonią (skrzypce) H. Wieniawskiego, oraz M. Ogińskiego jak również melodie ludowe "Szła dzieweczka" i "Kalinka".

Natomiast na zakończenie spotkania zespół "Club Roman-tycznych Serc" w okrojonym (chwilowo) składzie: Roman Wildanger i Joanna Matonia przedstawił z klasyki "Serenadę" F. Szuberta oraz własne i innych autorów Ballady rokowe zakończone bisem.

20

Dziękujemy wszystkim obecnym, oprócz wymienionych uczestniczyli z ramienia Samorządu Słuchaczy UTW w Bytomiu kol. Jan Ciepliński, studentki i studenci "Naszego Uniwersytetu" oraz mieszkańcy Bytomia i Piekar Śl. Specjalne podziękowanie dla Marcina Aleksieja (Akustyk Teatru Tańca i Ruchu) oraz Jerzego Borkowca (akustyk zespołu CRS-u) za fachową pomoc, opiekę i aranżację akustyki kawiarni, jak również naszym fotografom: Jolancie Gawlik i Andrzejowi Urbańczykowi.

Z okazji nadchodzącego Święta Wielkiej Nocy wszystkim uczestnikom UTW Bytom najserdeczniejsze życzenia spokojnych i pełnej radości Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, obdarowania Łaskami Bożymi na cały rok składa Lider KRS-u.

Zobacz zdjęcia ze spotkania w naszej Galerii 2

Komentarz napisał Roman Wildanger