28 kwietnia 2016 r. na strzelnicy Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektronicznych w Bytomiu odbyły sięII Otwarte Mistrzostwa Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Strzelaniu. Zawody objęło patronatem Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego, a udział wzięły w nich zespoły UTW z Bytomia, Chorzowa, Piekar Śląskich i Rybnika.

W strzelaniu z pistoletu pneumatycznego I miejsce zdobył Damian Mzyk. II miejsce zajęła Urszula Komor, a III Antoni Chrostek - cała trójka z naszego BUTW.

W strzelaniu z karabinu pneumatycznego: I miejsce  zajął Jerzy Kanabus z Górnośląskiego UTW w Chorzowie, II miejsce Antoni Chrostek,  a III - Czesław Garczarczyk z Piekarskiego UTW.

Puchar Bractwa Kurkowegozdobyła drużyna Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku startująca w składzie: Damian Mzyk, Urszula Komor, Antoni Chrostek i Roman Wildanger. II miejsce zajęła drużyna Górnośląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chorzowie, a III - Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rybniku. Czwarty był Piekarski Uniwersytet Trzeciego Wieku.