Spotkanie integracyjne w ramach projektu „Śląscy Seniorzy XXI wieku na TOPie! - Akademia Lidera" z udziałem podopiecznych Bytomskiego Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej, słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Bytomiu i Tarnowskich Górach oraz uczniów bytomskich szkół.

We wtorek 13 października w godzinach przedpołudniowych w Bytomiu przy ul. Strzelców Bytomskich 131b w Zakładzie Aktywności Zawodowej prowadzonym przez Bytomskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej (BSPDiMN) odbyło się spotkanie integracyjne z udziałem podopiecznych Stowarzyszenia, słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Bytomiu i Tarnowskich Górach oraz uczniów bytomskich szkół.
Patronat Honorowy nad imprezą objął Prezydent Bytomia pan Damin Bartyla, a odbyła się ona w ramach projektu „Śląscy Seniorzy XXI wieku na TOPie! - Akademia Lidera" prowadzonego przez Fundację Rozwoju Świętochłowic.

Najpierw wszystkich obecnych przywitali: wicedyrektor Centrum Ksztacenia Ustawicznego w Bytomiu - Elżbieta Morgoń-Ochman, prezes Fundacji Rozwoju Świętochłowic - Damian Hamerla i przewodniczący Zarządu Samorządu Słuchaczy Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - Jan Cieplinski, a potem...

A potem zobaczyć można było i uczestniczyć w pokazie Capoeiry - brazylijskiej sztuki walki przygotowanym przez klub Iande Capoeira w Piekarach Śląskich, wysłuchać mini-koncertu zespołu rokowego LOST In DUST, w którym grają uczniowie I LO im. Jana Smolenia w Bytomiu, obejrzeć krótkie przedstawienie teatralne z udziałem podpiecznych Bytomskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej, potańczyć w rytmie nastrojowej muzyki Clubu Roman-tycznych Serc działającego przy Bytomskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku i pośmiać się na kabaretowym „Po naszemu czyli po Śląsku” w wykonaniu słuchaczek Stowarzyszenia Tarnogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

P1050355 012