10 maja 2019 wielu podopiecznych Bytomskiego Centrum Wsparcia zjawiło się na koncercie wiosennym Studia Piosenki "60-tka" w siedzibie przy pl. Szpitalnym 1 w Miechowicach.
Wszystkich zebranych powitała Dyrektor Ośrodka Katarzyna Januszewska, a w rolę konferansjera wcieliła się Ewa Tyburczyk, która w niezwykły sposób zapowiadała poszczególne piosenki, nie szczędząc przy tym ujmujących opowieści.
DSCN0048 crop
Wokaliści "60-tki" witając utworem „Dzień dobry wiosno” stworzyli wiosenny nastrój, a cieplej zrobiło się po piosence „Wszystko kwitnie wkoło” i przyjemniej, bo zespół zaśpiewał „Ach jak przyjemnie” i „Bella bela donna”. Przy piosence „Lniany ręcznik” w wykonaniu Jadwigi i Zygmunta Ćwiąkała wszyscy kołysali się w rytmie walczyka. Pikanterii muzycznemu spotkaniu dodały piosenki „Brzydula i  rudzielec” i „Kaziu zakochaj się” w interpretacji Mai Mróz z towarzyszeniem Edwarda Guta.
Bardzo rytmicznie publiczność klaskała i śpiewała wraz z zespołem refreny w utworach „Zakochani czekają na maj” i „W siną dal”.
Zwieńczeniem koncertu były piosenki „Wesołe jest życie staruszka”, a na bis „Do grającej szafy grosik wrzuć”, w którym solo należało do Bożeny Związek, a pozostała część zespołu: Irena Ołówka, Ewa Neuman i Tadeusz Związek dzielnie jej wtórowała.

Zachwycona koncertem Dyrektor Ośrodka wręczyła podziękowanie oraz prezent, którzy własnoręcznie wykonali podopieczni Bytomskiego Centrum Wsparcia w Bytomiu-Miechowicach.

Zobacz zdjęcia z występu w naszej Galerii 2

BZ