3spotW czwartek 6 czerwca 2019 odbyło się spotkanie autorskie słuchaczek BUTW z sekcji plastycznej "Przygoda z plastyką". W DDK Dąbrówka Wielka swoje prace malarskie wystawiły Zosia GolderSławka GrzywnaWystawa była dostępna od 17 maja do 12 czerwca.
Spotkanie rozpoczęło się o godz. 16.00, ale już wcześniej zaproszeni goście, bardzo zainteresowani wystawionymi pracami oglądali, komentowali i robili zdjęcia. 
Pani Basia, reprezentująca Dom Kultury krótko przedstawiła Zosię i Sławkę. W miłych słowach o plastyczkach wypowiedziała się też pani Marta Hawlicka kierująca sekcją plastyczną Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jan Cieplinski opowiedział o ważnych i pouczających spotkaniach słuchaczy UTW na wernisażach i ich wpływie na rozwijanie wrażliwości na piękno, sztukę i kulturę.

Całe spotkanie urozmaicił program artystyczny. Był niezwykły. Zosia, wygłosiła utwór "Różaniec", za interpretację którego zdobyła I-szą nagrodę w konkursie recytatorskim. Swoją obecnością zaszczycił spotkanie Club Roman-tycznych Serc w osobach Romana Wildangera i Joanny Matoni, którzy w pierwszej części przepięknie wykonali 3 utwory klasyczne. Potem Krystyna Drzazga humorystycznie przedstawiła wiersz Zosi Golder o Bytomskich Studentach Trzeciego Wieku. Edward Gut z polotem i aktorsko odegrał scenkę interpretując wiersz "Poszukiwana" również autorstwa Zofii Golder. Następnie Irena Chrostek z Piekar Śląskich, która maluje, tworzy oryginalne witraże i pisze wiersze, przedstawiła kilka swoich pięknych utworów. Z kolei zaprezentowany przez Zdzisławę Szymurę monolog "Oczy kochaniem otwarte" ukazał wielki talent aktorski recytatorki, która stworzyła piękny obraz kobiety. Część artystyczną zakończył Club Roman-tycznych Serc wykonując 3 utwory poetyckie za co otrzymał gromkie brawa.

A potem były kwiaty, dyplomy, podziękowania. Nie zabrakło życzeń i słów uznania. A to wszystko odbywało się w niezwykle miłej, serdecznej i wyjątkowej atmosferze.
Przy lampce szampana i akompaniamencie na pianinie Ireny Chrostek odśpiewano "Sto lat" i jeszcze więcej.
W tak miłym nastroju przy stolikach częstując się słodkościami wszyscy przyjemnie spędzili czas opowiadając o sztuce, kulturze i czekających nas wakacyjnych spotkaniach i wycieczkach.

Zobacz zdjęcia ze spotkania w naszej Galerii 2.

SG&ZG