10 cropW dniu 21.10.2019 w Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark" odbyło się pierwsze spotkanie powakacyjne Klubu Roman-tycznych Serc.
"Gościem wieczoru " była Pani JADWIGA GŁOGOWSKA poetka z zaprzyjaźnionego UTW Piekary Śląskie, znana ze swojej twóczości, podziwiana jak również wyróżniana nagrodami konkursowymi w okręgu śląskim. Skromna, cicha, z duszą romatyczki, ale gdy przedstawiła nam wiersze (w dwóch częściach) ze swoich zbiorów poezji, na tle dopasowanej i cichej muzyki klasycznej pokazała swą wielkość i nietuzinkowość. Wspomnę tylko o niektórych wierszach takich jak: "Moje marzenia", "Wiersze o mamie"(2), "Świat znów wzywa Fryderyka" (w tle Poloneza A-dur), "Tryptyk olimpijski - w imię pokoju", "W szkatułce sekretnych wspomnień-reminiscencja" oraz "Jesiennym dziewczynom". A wszystko to okraszone na przemian 3 piosenkami w jej wykonaniu: "Niech żyje bal", "Mama son tanto felice" po włosku i po polsku oraz "La Paloma".
Po skończonej prezentacji pięknej poezji podziękowaliśmy Pani Jadwidze Głogowskiej ofiarując jej bukiet jesiennych kwiatów wśród aplauzu i gromkich braw klubowiczów.

Trzeba też wspomnieć, że odwiedziło nas parę osób z nowego rocznika, a wsród nich Piotr Mejsak (przyjęty w poczet naszych członków KRS-u, bo jak się okazuje jest wziętym fraszkopisarzem, który już zaprezentował swoje pierwsze fraszki w klubie). Oprawę muzyczną zapewnił duet "Club Roman-tycznych Serc" stosownym, klubowo-jesiennym repertuarem.

Z przykrością musimy ogłosić, że nasza koleżanka Bożena Noga poetka romantyczna, jedna z filarów naszego klubu, ze względu na zmianę miejsca zamieszkania, opuszcza nasze grono, ale mamy nadzieję, że będzie nas odwiedzać jak to tylko będzie możliwe (mamy Cię w naszej pamięci Bożenko, wszystkiego najlepszego w nowym środowisku).

Na spotkaniu również byli obecni Pan Piotr Mankiewicz- właściciel/pasjonat "MUZEUM CHLEBA" w Radzionkowie, Jan Ciepliński i Damian Mzyk z Zarządu Samorządu UTW Bytom oraz przyjaciele z Piekar Śląskich. Spotkanie trwało 2,5 godziny, a czas przeleciał jakby to był kwadrans.

Zobacz zdjęcia ze spotkania w naszej Galerii 2.

Z pozdrowieniami lider KRS-u RW