6andrz"ANDRZEJKI" a.d. 2019 to ostatnia w tym roku zabawa w Klubie Roman-tycznych Serc. Odbyła się w restauracji "Gościniec Śląski" w Bytomiu-Stroszku, 29 listopada, w piątek.
Na początku spotkania lider klubu w imieniu całego grona zebranych złożył dwóm obecnym Andrzejom życzenia imieninowe, a wszyscy odśpiewaliśmy gromkie "Sto lat". Jak na taką zabawę przystało organizatorzy starali się zapewnić tańce, konkursy, zwyczaj ludowy "lanie wosku" i pełny luz połączony z dużą dawką humoru i optymizmu. W klubie nie można było się nudzić, wszelkie troski i problemy dnia codziennego zostały na ten czas odłożone do lamusa.
Co do tańca, królowało disco-polo, Latino-dance, jak również klasyczny rockandroll, taniec ludowy Zorba oraz nieśmiertelny korowód pod nazwą "jedzie pociąg...", wszystkiego po trochu, choć z przewagą tego pierwszego. 

Konkurs sprawnościowy z krzesłami odbył się w dwóch kategoriach: kobiet i mężczyzn. Frajdy i śmiechu było co nie miara, zwycięzcy zostali uhonorowani butelkami szampana, a pokonani dla osłody goryczy "porażki" po wafelku czekoladowym. Lanie wosku w zwyczaju ludowym to prognozowanie przyszłości i u nas był to kulminacyjny punkt programu naszej imprezy. Chętnych było co nie miara, ludzka wyobraźnia nie zna granic w interpretowaniu wyników, każdy doszukiwał się różnych postaci, obrazów, porównań i analogii. Pyszna zabawa. Pięć godzin intensywnej rozrywki dało uczestnikom sporo wrażeń, wszyscy obecni rozchodzili się w dobrych nastrojach i na koniec obiecaliśmy sobie, że spotkamy się w przyszłym roku na zabawie "Walentynkowej". 
Więc do zobaczenia w nowym roku.

Zobacz zdjęcia z zabawy w naszej Galerii 2.

Roman Wildanger