7 krakW dniu 20.12.2019 liczna grupa naszych słuchaczy wzięła udział w wycieczce pt. Jarmark świąteczny w Krakowie. Spotkanie rozpoczęliśmy pod Operą Śląską, gdzie po odliczeniu obecności wszystkich zapisanych uczestników wyjechaliśmy o godz.11.00.
Po przyjechaniu do Krakowa udaliśmy się do pałacu w Krzysztoforach, aby zobaczyć wystawę Szopek krakowskich. Następnie od godz. 15 - 18.15 mieliśmy czas wolny, który każdy spędzał w gronie przyjaciół zwiedzając wystawione kiermasze ze świątecznymi przysmakami i wyrobami artystycznymi polskich rzemieślników. Wielkie wzięcie miał grzaniec galicyjski, który łagodził zmęczenie, a zwłaszcza dodawał humoru i wigoru.
O omówionej godzinie zbiórki wszyscy udaliśmy się do siedziby teatru w Małopolskich Ogrodach Sztuki na spektakl pt. "Turnus mija a ja niczyja" w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego. Sama sztuka odbierana była przez każdego uczestnika indywidualnie, tzn. od zachwytów do rozczarowania. Szybko więc po zakończonym spektaklu udaliśmy się na wyznaczone miejsce, gdzie czekał autokar i wyruszyliśmy do Bytomia, aby już o godz. 23.30 być pod Operą Śląską.

Jak zwykle nasz coroczny zwyczaj świętowania w formie Jarmarku zdał egzamin bowiem wspólnie ze wszystkimi uczestnikami oderwaliśmy się od domowych obowiązków i mogliśmy podziwiać piękny Kraków. Pogoda również nam sprzyjała bo przy temperaturze 16 °C pobyt i spacerowanie po rozświetlonym Krakowie był wielką przyjemnością.

Dziękuję naszej pani pilot Dorocie Salomon za opiekę, informacje turystyczne podczas całej podróży i miłą atmosferę jaka wywiązała się między nami  oraz panu Andrzejowi, że zapewnił nam wygodną i bezpieczną podróż. Oczywiście świetnie spisała się nasza grupa, która zawsze była na czas zbiórki i stworzyła zgraną ekipę studenckiej braci.

Po świątecznej przerwie wszyscy rozpoczniemy nowy Rok 2020 od kolejnych pomysłów na wspólne wyjazdy i miły pobyt wśród poznanych przyjaciół.

Zobacz zdjęcia z wycieczki w naszej Galerii 2.

Przy okazji dziękuję, administratorce naszej strony Halinie, za profesjonalne jej prowadzenie i że zdążyła jeszcze przed świętami umieścić wszystkie relacje, z wielu ostatnio, imprez świątecznych na naszym Uniwersytecie. 

Jan Cieplinski