21W dniu 08.05.2017 odbyły się IV Senioralia Piekarskie na stadionie Olimpii w Piekarach Śląskich. Wreszcie dopisała pogoda i mogliśmy oddać się naszym sportowym zapędom. Do wyboru były cztery dyscypliny sportowe: strzelanie z karabinku, boule, dart i dysk golf. Każdy więc znalazł coś dla siebie, ale z naszej ekipy sportowej każdy startował we wszystkim. W strzelaniu i w grze w boule były drużyny trzyosobowe. Byliśmy najliczniejsi więc w każdej konkurencji drużynowej wystawiliśmy po pięć drużyn. Jak łatwo policzyć było nas piętnaścioro. Przy okrzyku Bytom drżała korona stadionu :-). Poza nami byli gospodarze czyli UTW Piekary, UTW Tarnowskie Góry oraz pojedyncze osoby z UTW Ruda Śląska oraz UTW Wojkowice. 
W boulach niestety na podium nie stanęliśmy.  Ale najważniejsze było strzelanie i tu nie mieliśmy sobie równych. Wygrała nasza drużyna w składzie: Urszula Komor, Jan Maciejewski i Kazimierz Pielok. Mimo małych problemów kol. Janka i kol. Kazimierza to forma pani Urszuli Komor - czapki z głów. Gorzej było w Darta, niestety nie udało się uzyskać dobrego wyniku, gdyż za późno zaczęliśmy ćwiczyć tę dyscyplinę sportu. Na koniec został dysk golf. Bardzo sympatyczna dyscyplina, rzucanie dyskiem do 3 koszy. Kto zaliczył jak najmniej podejść ten wygrywał. Tutaj mieliśmy dwie osoby, które zajęły trzecie miejsca. Były to Ania Kłosowicz oraz Roman Wildanger.
Wyniki oraz zdjęcia można zobaczyć na stronie MOSiR Piekary Śląskie
 
Nie wracamy z pustymi rękami. Kolejny puchar i dyplom zagości w gablotce. Oczywiście była też pyszna kawa i herbata oraz ciasteczka, które umilały dyskusje na temat tej olimpiady piekarskiej.
Oto wspaniała piętnastka która nas reprezentowała:
Urszula Komor, Małgorzata Zawada, Ewa Cogiel, Irena Pielok, Barbara Klupieć, Anna Kłosowicz, Bronisława Kucza, Alicja Morkiz, Irena Ołówka, Jan Maciejewski, Kazimierz Pielok, Roman Wildanger, Henryk Sroka, Roman Hodniczek i Andrzej Prończuk - kapitan drużyny.
Dziękuję wszystkim za udział oraz gratuluję wyników, które mam nadzieję poprawimy za rok. 
                                                                                                                                    Andrzej Prończuk