Liderką sekcji jest kol. Ewa Tyburczyk (tel. 668 613 680).

W sobotę 30 listopada 2019 odbył się XI Turniej UTW w Szachach i Brydżu Sportowym o Puchar Dyrektora Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Wojciecha Korfantego w Bytomiu. W Turnieju Brydża Sportowego w klasyfikacji par najlepiej licytowali i rozgrywali brydżyści z Lublińca: Joanna Jakubowska i Henryk Najgebauer - I miejsceII miejsce zajęła para z Gliwic: Kazimierz Snitek i Czesław  Szumilas, a III - para z Tarnowskich Gór: Dietmar Warzecha i Krystian Wonchała. W Turnieju Brydża Sportowego reprezentowali nas: Mirosława Ludwikowska-Gromadka i Julia Słomska, Joanna Habraszka i Ewa Tyburczyk, Jerzy Furowicz i Roman Kościelny, Jan Wardach i Kazimierz Wojtaszek oraz po raz pierwszy Krystyna Pawłowska i Sławomir Sokołowski, Andrzej Borkowiec i Zbigniew Borkowiec, Piotr Mejsak i Jan Trznadel.
P1120751
Zobacz zdjęcia z Turnieju w naszej Galerii 2. Pełny komentarz z Turnieju w Aktualnościach.
26 października 2019 odbył się po raz szósty Turniej Brydża Sportowego SZLEMOWISKO. Organizatorem Turnieju jest Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lublińcu. Patronat i sponsoring przyjęło w tym roku Starostwo Powiatowe w Lublińcu. Pierwsze miejsce przypadło parze z Gliwic: Aleksandra Plucińska i Aleksander Szymczyk. Drugie miejsce zajęła para z Chorzowa: Danuta Łazikiewicz i Halina Łukaszczyk, a trzecie: Danuta Szczepanik i Marian Jażdżewski z Częstochowy. Drużynowo zyciężyli brydżyści z UTW Chorzów. Nasz Uniwersytet reprezentowała para: Halina i Piotr Tarnawieccy - 7 miejsce na 15 par, sam środeczek.
5 szlem

6 kwietnia 2019 odbył się II Turniej Brydża Sportowego w Gliwickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Z naszego Uniwersytetu wzięły udział dwie pary: Mirosława Gromadka-Rutkowska i Kazimierz Wojtaszek oraz Halina i Piotr Tarnawieccy. Sukcesów niestety nie odnieśliśmy, ale spotkanie z naszymi Przyjaciółmi Brydżystami z innych UTW było bardzo sympatyczne. Gospodarze świetnie przygotowali imprezę, której patronował Przewodniczący Rady Miasta Gliwice. Puchar drużynowy zdobyli brydżyści z Gliwic. Zwyciężyła para Danuta i Jerzy Bielanik z Gliwic. Drugie miejsce wywalczyli: Helena Kłoda i Andrzej Zbiegała z Gliwic. Na trzecim uplasowali się: Teresa Żoczek i Adam Rezner z Rybnika. Gratulacje dla zwycięzców na podium. W Turnieju udział wzięło 20 par. Podziękowania dla organizatorów i uczestników, którzy stworzyli miłą, sportową atmosferę.
 P1050606  P1050609
19 stycznia 2019 odbył się Turniej brydżowy w Rybniku, w którym brało udział 23 pary. Nasz UTW reprezentowała para: Jan Wardach i Jerzy Żabski, która zajęła 11 miejsce.
W sobotę 17 listopada 2018 odbył się X Turniej UTW w Szachach i Brydżu Sportowym o Puchar Dyrektora Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Wojciecha Korfantego w Bytomiu. W brydżu z naszego uniwersytetu wzięły udział pary: Mirosława Gromadka-Rutkowska i Kazimierz Wojtaszek, Joanna Habraszka i Ewa Tyburczyk, Danuta Sochacka-Kucharczyk i Jerzy Furowicz, Halina i Piotr Tarnawieccy oraz Jan Wardach i Jerzy Żabski.
Najlepsze, 8 miejsce, zdobyła para Mirosława Gromadka-Rutkowska i Kazimierz Wojtaszek.
9b
Zobacz zdjęcia z Turnieju w naszej Galerii 2. Przeczytaj pełny komentarz w naszych Aktualnościach.

W sobotę, 10.11.2018, odbył się jubileuszowy V Turniej Brydża Sportowego SZLEMOWISKO zorganizowany w Lublińcu przez tamtejszy Uniwersytet Trzeciego Wieku w sali Zespołu Pieśni i Tańca "Halka" przy ul. Pawła Stalmacha w Lublińcu. Nasz Uniwersytet reprezentowała para Halina i Piotr Tarnawieccy, którzy zajęli 3 miejsce.

1 brydz2 brydz

Wystartowało 36 zawodników ze Śląska. Zwyciężyła para reprezentująca UTW w Oleśnie Janina Czaja-Kozioł i Jolanta Hemlich, drugie miejsce zajęła para z UTW w Lublińcu Jan Demarczyk i Ryszard Dłubała. Puchar za zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej wywalczyły drużyny z UTW Lubliniec. Wyniki można zobaczyć na stronie Śląskiego Związku Brydża Sportowego

6.10.2018 odbył się I turniej brydżowy organizowany przez UTW w Tychach, w którym startowało 21 par z śląskich uniwersytetów. Nasz  UTW reprezentowała para: Mirosława Gromadka- Ludwikowska i Kazimierz Wojtaszek. Dwa pierwsze miejsca zajęły pary z UTW Zawiercie a trzecie miejsce przypadło gospodarzom.

DSC 1480

W turnieju brydżowym w Katowicach w dniu 12 maja 2018 wzięły udział 2 pary: Joanna Habraszka i Ewa Tyburczyk (11 miejsce) oraz Jan Wardach i Jerzy Żabski.
W turnieju startowały 22 pary reprezentujące UTW z Bytomia, Chorzowa, Gliwic, Dąbrowy Górniczej, Katowice, Lublińca, Rybnika i Tychów. Zwyciężyła para Halina Łukaszczyk i Danuta Łazikiewicz z UTW Chorzów.
I Turnieju Brydżowym organizowanym przez UTW Gliwice w dniu 7 kwietnia 2018 wzięły udział 3 nasze pary: Joanna Habraszka i Ewa Tyburczyk, Mirosława Gromadka i Kazimierz Wojtaszek oraz Jan Wardach i Jerzy Żabski.
13 brydż
W turnieju startowały 24 pary, które reprezentowały 10 UTW. Najlepsza nasza para: Mirosława Gromadka i Kazimierz Wojtaszek zajęła 7 miejsce. I miejsce zajęła para Jerzy Łuka i Marian Jaworowski reprezentująca UTW Chorzów. Drużynowo najlepszy był zespół z UTW Gliwice.
Zobacz zdjęcia z turnieju w naszej Galerii 2.
 W dniu 10 lutego 2018 odbył się Międzypokoleniowy Turniej Brydża Sportowego o Puchar Rektora Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Organizatorem był Uniwersytet Trzeciego Wieku przy WSB. Obok słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku udział wzięli zaprzyjaźnieni brydżyści młodszego pokolenia. Wygrała para Mieczysław Krawczyk i Andrzej Gembala z UTW Sosnowiec. Puchar drużynowy zdobyli brydżyści z Tarnowskich Gór. Nasz Uniwersytet reprezentowały pary: Ewa Tyburczyk i Joanna Habraszka, Halina i Piotr Tarnawieccy oraz Jan Wardach i Jerzy Żabski. Najlepsza nasza lokata to 10 miejsce Haliny i Piotra. W całym Turnieju wzięło udział 20 par z 10 UTW.

9

Zobacz zdjęcia z Turnieju w naszej Galerii 2.

W dniu 20.01.2018 odbył się Turniej Brydżowo-szachowy w siedzibie UTW Rybnik, w którym wzięliśmy udział. W brydżu reprezentowały nasz Uniwersytet dwie pary: Jerzy Niewodowski-Turowicz i Danuta Sochacka-Kucharska, którzy zajęli VI miejsce oraz Mirosława Ludwikowska-Gromadka  i Kazimierz Wojtaszek, nieco dalsze miejsce.

4 brydz

Zobacz zdjęcia z Turnieju w naszej Galerii 2

25 listopada 2017 odbył się IX Turniej UTW w Szachach i Brydżu Sportowym o Puchar Dyrektora CKU w Auli Centrum Kształcenia Ustawicznego.

2W konkurencji indywidualnej w brydżu:  I-miejsce  zajęła para z UTW Rybnik: T. Żoczek i A. Renzer, II-miejsce dla pary z UTW Częstochowa: E. Zająć i J. Zając i III-miejsce dla pary z UTW Dąbrowa Górnicza: J. Dąbrowski i E. Piestrzyński. Puchar Dyrektora Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu dla brydżystów wywalczył UTW z Dąbrowy Górniczej. Nasz Uniwersytet reprezentowały pary: Jerzy Niewodowski-Furowicz i Danuta Sochacka-Kucharczyk (5 miejsce), Jan Wardach i Jerzy Żabski oraz Mirosława Ludwikowska-Gromadka i Kazimierz Wojtaszek.

Zobacz zdjęcia z Turnieju w naszej Galerii 2. Przeczytaj pełny komentarz z Turnieju.

14.10.2017 udział naszych zawodników wTurnieju Brydża Sportowego "SZLEMOWISKO" w sali Zespołu Pieśni i Tańca " "Halka" przy ul. Pawła Stalmacha w Lublińcu. W tym roku zwyciężyła para z Dobrodzienia - Ryszard Kubica i Emil Otrembka. Gratulujemy. Nasza najlepsza para - Ewa Tyburczyk i Joanna Habraszka wywalczyły 6 miejsce. Pozostałe dwie pary: Jerzy Żabski i Jan Wardach oraz Halina i Piotr Tarnawieccy zajęły "ciut" dalsze pozycje :-).