Warsztaty wokalne prowadzone są przez Bożenę Związek, tel. 502-384-650

Zajęcia wokalne polegają na śpiewaniu piosenek solo lub w grupie do profesjonalnych podkładów muzycznych. Na warsztat brane są przeboje gwiazd polskiej estrady od lat 50-tych, piosenki retro, a także hity zagraniczne. Bożena Związek służy radą w doborze repertuaru, pomaga w interpretacji oraz udostępnia podkłady muzyczne i sprzęt nagłośnieniowy. 
Do udziału w warsztatach zapraszamy osoby chętne do śpiewania piosenek i chcące doskonalić swój warsztat wokalny o nowe doświadczenia i wyzwania.

Warsztaty wokalne odbywają się dwa razy w tygodniu:

wtorek 12:00 – 15:00

piątek 12:00 – 15:00

Bożena Związek - w marcu 2017 założyła Studio Piosenki "60-tka" w ramach działalności Kół Zainteresowań na Bytomskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.
Koło zainteresowań miało na celu szkolenie głosów chętnych osób, mających zdolności wokalne i zacięcie artystyczne. Szybko z małego Koła przekształciło się w silny zespół wokalny, który promuje swoje utwory i uatrakcyjnia swoimi występami wiele imprez miejskich i nie tylko, a także włącza się w akcje wolontariatu prowadzone przez Ewę Tyburczyk.

Skład Studia Piosenki to: Bożena Związek - scenariusze i dobór repertuaru, lider grupy, Jadwiga i Zygmunt Ćwiąkała, Maja Mróz, Ilona Dobrowolska, Ewa Neumann, Irena Ołówka, Edward Gut, Tadeusz Związek. 

Zespołowi na występach towarzyszy Andrzej Ołówka, uwieczniając śpiewaków na zdjęciach.

W roku akademickim 2018/19 pojawiła się płyta CD „Baw się razem z nami”, na której nagranych jest 19 piosenek w wykonaniu: Ilony Dobrowolskiej, Jadwigi i Zygmunta Ćwiąkała, Marii Mróz, Ireny Ołówka, Edwarda Gut, Bożeny i Tadeusza Związek. 

IMG 20181024 104514  Płyta 60 ki

Bożena Związek - wokalistka i animator kultury z wieloletnim doświadczeniem artystycznym. Śpiewała w Operetce Śląskiej oraz koncertowała wraz z zespołem w Estradzie Rzeszowskiej. Była instruktorem zajęć wokalnych w Centrum Kultury w Pyskowicach i w Spółdzielczym Domu Kultury "Odeon" w Czeladzi.
Posiada liczne dyplomy za zasługi w upowszechnianiu kultury oraz wyróżnienia za działalność społeczną. Na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki im. Mieczysława Fogga w Krakowie w 2007 roku otrzymała Złoty Liść Retro.
W swoim dorobku posiada płyty, na których nagrane są spotkania autorskie i wieczory poetyckie z jej udziałem. Dzięki pomocy Fundacji im. Jana Kiepury, powstała jej solowa płyta z tekstami Romualda Wójcika. 
W Stowarzyszeniu Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego była kierownikiem sekcji muzycznej i pełniła funkcję wiceprezesa. Oprócz tego śpiewała w chórze "Ogniwo" przy Filharmonii Śląskiej w Katowicach oraz współpracuje z lwowskim kabaretem "Pacałycha".
Jest autorem scenariuszy do programów estradowych, spotkań ze sztuką czy wieczorów przy świecach. Pisze również wierszyki, fraszki, humoreski, skecze a przede wszystkim piosenki, w tym również dla dzieci.