W dniu 19.05.2018 odbyła się X Olimpiada Sportowa UTW "TRZECI WIEK NA START" w Łazach, która ze względu na jubileusz i atrakcje jakie zapewniali Organizatorzy, miała od momentu zapisów bardzo duże zainteresowanie na naszym Uniwersytecie, co wiązało się z zamówieniem dwóch autokarów. Jednakże im bliżej było do zawodów, a pogoda coraz bardziej się pogorszała to wyjechaliśmy  tylko jednym autokarem i to jeszcze z wolnymi miejscami. Dlatego była miła niespodzianka dla tych zawodników i kibiców, którzy zawsze byli chętni do sportowej rywalizacji, przeżycia przygody i reprezentowania naszej Uczelni, bo pogoda była upalna i słoneczna oraz Organizatorzy zapewnili ciekawe atrakcje związane z tą Imprezą. 
Dlatego dziękuję naszym zawodnikom za udział w większości konkurencjach, w których zdobywali punktowane miejsca dla zespołu, a dwójka naszych koleżanek zdobyła medale w pływaniu. Są  nimi Aleksandra Wesoła, II-ce i Maria Ochman, III-ce na 50m stylem klasycznym dla kategorii +60 i +50 lat. Brawo dziewczyny !
Osoby, które dzielnie walczyły na różnych arenach sportowych w Łazach to: Kwoka Alina, Czajerek Marianna, Ćwiąkała Zygmunt, Wiesław Rzepecki  - bieg na 60m, Benska Krystyna, Klupieć Barbara i Kulik Józef - bieg na 200m, Władysława Bigdon i Henryk Sroka - rzut kulą, Ewa Cogiel - Boule, Elżbieta Chwolik, Jan Maciejewski i Piotr Rurański - przełaje rowerowe, Erwin Hermann, Ireneusz Soniewski, Irena Świerzy, Henryk Słota i Jan Cieplinski w pływaniu, Bożena Jędryszczyk i Andrzej Prończuk w tenisie stołowym, Jerzy Skibniewski w szachach, Ewa Noga i Antoni Czaja w kajakach, Jolanta Gawlik i Jerzy Borkowiec - karabin i pistolet pneumatyczny oraz Roman Wildanger w strzelaniu z łuku.
DSC 6532 crop
Ponadto dziękuję ekipie, która kibicowała, ale również podzieliła się obowiązkami i pomagała sportowcom w poszczególnych konkurencjach w ich przygotowaniach do startu. Dziękuję zespołowi Club Roman-tycznych Serc w osobach: Joanna Matonia, Andrzej Tarasiński i Roman Wildanger za występ na głównej estradzie dla całej społeczności sportowej, która brała udział w tych zawodach, a zgłosiło się 71 UTW z całej Polski.
DSC 0566
Dodatkowe podziękowania dla naszych fotografów: Kazimierza Wojtaszek, Andrzeja Urbańczyk i Jolanty Gawlik, dzięki którym mamy Galerię zdjęć z naszych występów oraz pani Dyrektor Elżbiecie Morgon-Ochman, która będąc z nami dopingowała wszystkim naszym występującym sportowcom. 

Każdy Jubileusz ma swoją magię gdzie oprócz rywalizacji sportowych, występów artystycznych, różnych atrakcji od kulinarnych do stoisk oferujących medyczne badania oraz niezawodna, słoneczna pogoda w tak atrakcyjnym obiekcie jakim jest zalew Mitręga w Łazach wystąpiła już po raz 10-ty nasza Bytomska ekipa UTW, która miała okazję przeżywać tą magię!!! Dziękuję za kolejny udany występ sportowy naszych koleżanek i kolegów, którzy jak starzejące się wino są coraz bardziej aktywni, chętni i radośni w swoich występach. Zapraszam na kolejną Olimpiadę w przyszłym roku.

Zobacz zdjęcia z Olimpiady w naszej Galerii 2.

Pozdrawiam.Jan Cieplinski