10 października 2018 odbył się Proskenion II Festiwal Ludzi Szczęśliwych w Chorzowskim Centrum Kultury. Idea jest prosta. Chodzi o to, by poczuć się szczęśliwym. Tak było w tym roku podczas drugiej edycji Festiwalu Ludzi Szczęśliwych Proskenion. To impreza, podczas której seniorzy bawią się w teatr. Jest też rywalizacja, bo najlepsi otrzymują nagrody i wyróżnienia. Festiwal Ludzi Szczęśliwych „Proskenion” to wydarzenie, którego celem jest promowanie wśród seniorów aktywnej postawy wobec życia kulturalnego oraz zachęcanie do realizowania własnych pomysłów artystycznych.

Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Chorzów Andrzeja Kotali przypadła zespołowi TREMA w Bytomiu za etiudę "Straszni mieszczanie", która mimo że nie ani jest łatwa, ani śmieszna, uzyskała uznanie w oczach jury złożonego z aktorek i kierowników literackich instytucji kultury.

W Festiwalu po raz pierwszy wziął udział nasz zespół muzyczny Club Roman-tycznych Serc. Dla zespołu to nowe wyzwanie muzyczne. Muzycy przedstawili program muzyczny  "Od szanty do rock and rolla ", po którym otrzymali gromkie brawa od publiczności. Nawiązane też zostały nowe kontakty. Poniższe zdjęcie wykonał Zbigniew Piksa.

Club Roman Tycznych Serc 04

Wszyscy uczestnicy Festiwalu otrzymali pamiątkowe dyplomy. GRATULACJE dla Seniorów - Artystów !

Informacje zostały zaczerpnięte z portalu Chorzowianin.pl

RW & HT