2 strzelNasze Jubileuszowe V Otwarte Mistrzostwa Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Strzelaniu i Darcie odbyły się 25 kwietnia 2019 po południu na strzelnicy przy Zespole Szkół Mechaniczno - Elektronicznych w Bytomiu. Tym razem jednak, frekwencja nie dopisała ponieważ zaproszonych zostało 5 zaprzyjaźnionych Uniwersytetów, a zgłosił się tylko UTW  z Piekar Śląskich. W związku z tym regulamin zawodów został zmodyfikowany tak, że zawodnicy mogli przystępować do każdej konkurencji. Do zawodów przystąpiło 21 zawodników w tym jedna drużyna pięcioosobowa z UTW w Piekarach Śląskich.

Oficjalnego otwarcia Mistrzostw dokonała  wicedyrektor CKU Elżbieta Morgoń - Ochman życząc wszystkim zawodnikom sportowej rywalizacji i dobrej zabawy.

Klasyfikacja indywidualna w strzelaniu sportowym:
Pistolet pneumatyczny
  I - medal złoty         Jerzy Borkowiec, UTW Bytom
 II - medal srebrny    Julian Tomaszek, UTW Bytom
III - medal brązowy   Anna Kudełko, UTW Piekary Śl.
Karabinek pneumatyczny
  I - medal złoty         Roman Wildanger, UTW  Bytom
 II - medal srebrny    Damian Mzyk, UTW  Bytom
III - medal brązowy   Andrzej Prończuk, UTW  Bytom
W klasyfikacji zespołowej puchar srebrny zdobył  UTW z Bytomia natomiast puchar złoty i I Miejsce, UTW z Piekar Śląskich, wyprzedzając nas z dwupunktową przewagą.

Raz jeszcze gratulujemy!

Sędzią Głównym Mistrzostw był p. Tomasz Dylong, który wraz ze swoimi towarzyszami  z Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego czuwali nad bezpieczeństwem zawodów służąc radą i pomocą odziani naturalnie w kontusze co jeszcze dodało uroku całej oprawie zawodów. A byli to panowie: Paweł Garbas, Mirosław - Strachota - Gorzycki, Jerzy Słodki, Lucjan Kieżkowski i Jacek Trembaczowski.
Serdecznie dziękujemy!

Nasze jak zawsze chętne i uczynne koleżanki Janinka Andrzejczak i Walentynka Jabłońska  zadbały o poczęstunek dla zawodników i gości, również im bardzo dziękujemy.

Równocześnie odbyła się też II Edycja Zawodów "Dart", w której brało udział 26 zawodników w tym 5 z UTW w Piekarach Śląskich.
Klasyfikacja:
  I - medal złoty           Zbigniew Borkowiec, UTW Bytom
 II - medal srebrny      Andrzej Cogiel, UTW Bytom
III - medal brązowy    Jan Ciepliński, UTW Bytom

Drużynowo pierwsze miejsce i puchar otrzymał zespól UTW Bytom.

Puchary zostały ufundowane przez Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego, za co z tego miejsca składamy serdeczne podziękowania jak również za patronowanie i organizowanie tych Mistrzostw.

Składam podziękowanie wszystkim uczestnikom turnieju za bojowość i koleżeńskość podczas sportowej rywalizacji

Zobacz zdjęcia z imprezy w naszej Galerii 2.