14 krsW poniedziałek 29.04.2019 w trakcie długiego weekendu majowego w barze "Bistro" Teatru Tańca i Ruchu w Bytomiu odbyło się ostatnie spotkanie Klubu Roman-tycznych Serc w tym roku akademickim. Długi weekend majowy oraz niesprzyjająca aura spowodowały, że tylko najzagorzalsi klubowicze (około 20 osób) zgłosili swój akces na zabawę wiosenną.

W czasie spotkania były gratulacje z okazji urodzin naszej koleżanki Kasi Rączy okraszone piosenką "Wszystkiego najlepszego" duetu Bogdana Czyżewskiego i Danuty Rinn, w rytm której solenizantka wraz z Bogusławem Zagałą zatańczyli na parkiecie.

Był również udany występ Damiana Mzyka, który z okazji 40-lecia pożycia małżeńskiego, chciał w ten sposób podziękować swojej małżonce Marii, śpiewając utwór Udo Jurgensa "Merci Cherie", a później jeszcze raz w rytmie tej melodii przetłumaczył tekst tej piosenki na język polski.

Tekst rzeczywiście uroczy, przepełniony romantyzmem, dający się unieść myślami w obłoki. Trzeba przyznać, że Damian niskim barytonem nam zaimponował, szkoda tylko że jego małżonka Maria nie mogła uczestniczyć w naszym spotkaniu z powodów zdrowotnych.

Gratulacje od nas wszystkich obecnych były gorące. Wydarzenia te, oczywiście przeplatane gorącymi tańcami na przekór deszczowej pogodzie, jak i żarty, dowcipy o górnikach dopełniły całości naszego spotkania.

Do zobaczenia w nowym roku akademickim 2019/2020. Zobacz zdjęcia ze spotkania w naszej Galerii 2.

Pozdrawiam Roman Wildanger