4 kopia1 maja 2018 na zaproszenie Art Ponika "Wtorkowe Spotkania Literackie", której przewodniczy Grażyna Ziętek, grupa studentów i studentek naszego uniwersytetu odwiedziła tą zacną siedzibę. Uznaliśmy to spotkanie jako naszą rewizytę i wycieczkę majową Klubu Roman-tycznych Serc. Obiekt, w którym urzęduje Art Ponik okazał się domem gustownie i racjonalnie urządzonym, widać było i czuć rękę dobrej architektki (Grażyna Ziętek), która postarała się o wystrój i funkcjonalność, a zarazem jak mówi właścicielka, o  pewne elementy muzealne (stroje ludowe, obrazy, stare sprzęty użytkowe itp.).
Miejsce to znajduje się w gminie Janów  na skraju wsi o nazwie Ponik. Miejsce urocze mające takie walory jak czyste powietrze, cisza, bliskość lasu, gdzie jedynie słychać śpiew ptaków czy pianie koguta.

Po przyjeździe na miejsce spotkania w ramach relaksu odbyliśmy spacer po lesie. Spotkanie i biesiada, która odbyła się po spacerze, miała poparcie naszego "wyostrzonego smaku", a były tam tutejsze, regionalne przysmaki, do tego cicha, klubowa muzyka Jacka na keybordzie uzupełniała sielskość tego spotkania. Było coś dla ciała, ale i też dla ducha, o co postarała się poetka i malarka Grażyna Ziętek. Jej wiersze oraz muzyka Urszuli Ostrowskiej stanowiły piękny "konglomerat" nazywany poezją śpiewaną. Niestety jak w takich przypadkach czas szybko płynie, a ciepły wieczór uświadomił nam że te piękne chwile spędzone razem dobiegają końca i czas wracać do Bytomia. W spotkaniu choć krótko uczestniczyła pani Monika z Biura Promocji gminy Janów i partnerka "Jura Moc" oraz Sofia Bierkowska, Róża Flesińska, Jolanta Gawlik, Joanna Matonia, Jacek Ornatoski, Jerzy Borkowiec i Roman Wildanger.

Zobacz zdjęcia z wycieczki w naszej Galerii 2.

RW