10 olimpW dniu 18.05.2019 ekipa słuchaczy BUTW wzięła udział w 5. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowej Seniorów - You Win na stadionie w Rybniku.

Skrót You - Ty i Win - Wygrać, zwyciężać jest zachętą dla wszystkich, którzy chcieli rywalizować sportowo i zwyciężać w następujących konkurencjach: Nordic Walking = 3,5 km, Rzut kulą i piłką palantową, Pływanie = 25 m dowolny, Tenis stołowy i biegi na 60 i 400 m dla dwóch kategorii wiekowej = 55 - 65 lat oraz 66+.

Zgłosiło się 8 ekip UTW z Bytomia, Cieszyna, Gliwic, Pszczyny, Rybnika, Tarnowskich G., Wodzisławia i Żor. Drużynowo wygrały Gliwice, II miejsce - Rybnik, III-ce = Żory a nasz BUTW = VI-ce.

Na wynik naszej ekipy walczyli i zdobywali punkty:
I-ce Adamus Marian - N. Walking, 66+     
III-ce Ochman Maria - 25m dowolny, 55-65
III-ce Świerzy Irena - 25m dowolny, 66+
III-ce Cieplinski Jan - 25m dowolny, 66+
oraz Andrzejczak Janina i Roman, Cogiel Ewa = N. Walking, Cogiel Andrzej = Kula, Ochman Jacek = 25m dowolny, Sroka Henryk = Tenis stołowy, Ćwiąkała Zygmunt, Czajerek Marianna, Wachulska Józefa i Hańczur Jan = 60m bieg, Rzepecki Wiesław = 400m bieg.

Koleżanka Marianna Czajerek jako najstarsza zawodniczka została wyróżniona i otrzymała Puchar za rywalizację z młodszymi uczestniczkami.

Po zakończonej sportowej rywalizacji wszyscy spotkali się na Terenach Zielonych Fundacji PGE Energia Cieplna, gdzie wręczano medale oraz bawiono się na Pikniku przy muzyce Didżeja i korzystano z żaglówek, którymi opływało się zalew w Rybniku. Ponieważ pogoda dopisała więc zabawa trwała na całego i trudno było zachęcić uczestników do autokaru aby wrócić do Bytomia.

Dziękuję koleżankom i kolegom za udział, dobrą sportową rywalizację i jak zwykle miłą atmosferę, która zawsze towarzyszy ludziom aktywnym i otwartym na przygodę.

Zachęcam do udziału w kolejnej XI Międzynarodowej Olimpiadzie Sportowej UTW i Organizacji Senioralnych w Łazach, w dniu 25.05.br.

Zobacz zdjęcia z Olimpiady w naszej Galerii 2.
Uczestnik i zawodnik, Jan Cieplinski