Listopad jest miesiącem sportu i sukcesów naszych słuchaczy z sekcji pływackiej.
W dniu 18.11.2017 w Bytomiu  odbyły się Amatorskie Mistrzostwa w Pływaniu, które zostały już opisane na naszej stronie Internetowej.

IMG 20171126 WA0014 1 cropNatomiast w dniu 25.11.2017 odbyły się XVIII Amatorskie Mistrzostwa Rudy Śl. w Pływaniu gdzie w sportowej walce na dystansie 50m, w różnych stylach rywalizowali zawodnicy naszej sekcji pływackiej i zdobyli ,,kosz" medali. Są nimi :

I - miejsce:
Zbigniew Borkowiec, Erwin Hermann, Teresa Mościńska, Maria Ochman  i Irena Świerzy
II - miejsce:
Ilona Król, Jacek Ochman, Maria Ogaza, Jadwiga Piotrowska-Szczepaniak i Danuta Wandzik
III - miejsce:
Krystyna Benska, Zygmunt Ćwiąkała  i Ireneusz Soniewski
IV - miejsce:
Weronika Drewniak

Zobacz zdjęcia z zawodów w naszej Galerii 2.

Patrząc na ilość zdobytych medali można użyć porównania hazardowego, że rozbiliśmy ,,bank" ale największym atutem tych zawodów to ilość startujących naszych słuchaczy, którzy ciągle zaskakują kondycją i byli zaskoczeniem dla gospodarzy imprezy, zwiększając im znacznie frekwencję.
Dziękuję kapitanowi ekipy, Marii Ogaza, która nie tylko zdobyła medal ale czuwała nad organizacją tej imprezy oraz wszystkim startującym koleżankom i kolegom za chęć reprezentowania siebie i naszego Uniwersytetu. Brawo !!!
Szkoda, że nie mogłem być z wami na tych zawodach ale w tym samym czasie odbył się IX turniej Brydżowo - Szachowy o Puchar Dyrektora CKU i tam pełniłem rolę kapitana i zawodnika naszej ekipy.