V Turniej UTW w Szachach i Brydżu Sportowym o Puchar Dyrektora Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Wojciecha Korfantego w Bytomiu odbył się w sobotę 23 listopada 2013 r.
W Turnieju udział wzięło 71 osób, w tym: 17 szachistów i szachistek oraz 27 par brydżowych. W Turnieju reprezentowane były uniwersytety trzeciego wieku działające w Bytomiu, Chorzowie, Częstochowie, Gliwicach, Katowicach, Lublińcu, Rybniku, Świętochłowicach i Zawierciu.

W Turnieju Szachowym zwyciężył – zajmując I miejsce – Zbigniew Kamiński z Zawierciańskiego Uniwersytetu III Wieku. II miejsce zająłJacek Kamińki z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gliwicach, a III miejsce - Roman Caputa z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rybniku.
W  Turnieju Brydża Sportowego zwyciężyła – zajmując I miejsce – para Zdzisław Urbańczyk i Dietmar Warzecha reprezentujący Tarnogórskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku. II miejsce zajęła para Irena Zubert i Andrzej Richter z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Katowicach, a III miejsce para Zdzisław Wojtynia i Jerzy Zając z UniwersytetuTrzeciego Wieku przy Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskie.
Nagrody Dyrektora Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu dla dwóch najlepszych Uniwersytetów w klasyfikacji drużynowej – do której zgodnie z regulaminem wliczone zostały rezultaty dwóch najlepszych szachistów i dwóch najlepszych par brydżowych – zdobyły:
⇒ w Turnieju Szachowym - Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gliwicach
         II miejsce – Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rybniku
         III miejsce – Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku
w Turnieju Brydża Sportowego – Uniwersytet Trzeciego Wieku w Katowicach
         II miejsce – Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gliwicach
         III miejsce – Tarnogórskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku
Zawody sędziowali: pan Klaus Leska – Turniej Szachowy oraz pan Andrzej Maszczyszyn – Turniej Brydża Sportowego.