Liderem sekcji jest kol. Jan Cieplinski (tel. 503 167 034).

Są zapisy dla szachistów, którzy chcą się spotykać w poniedziałki i piątki w Relaks - Szombierki w godz. 16 - 21.00 oraz we wtorki w Agorze - Pin - Up ! w godz.12 - 15.00.

Szachiści rozpoczęli swoją działalność od udziału w I Olimpiadzie w Łazach, czyli od 2009r.

W sobotę 30 listopada 2019 odbył się XI Turniej UTW w Szachach i Brydżu Sportowym o Puchar Dyrektora Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Wojciecha Korfantego w Bytomiu. W Turnieju Szachowym rozgrywki prowadzone były w dwóch kategoriach - Panie i Panowie. Najlepszą szachistką okazała się i zajęła I miejsce - Elżbieta Szołtysek z MyszkowaII miejsce zajęła Halina Rataj - także z Myszkowa, a III - Maria Kapuścińska z BytomiuNajlepszym szachistą Turnieju był Eugeniusz Jopek - I miejsce. II miejsce zajął Józef Hańczur, a III - Jerzy Skibniewski. Wszyscy trzej z Bytomia. BUTW w Szachach reprezentowali: Roman Andrzejczak, Jan Cieplinski, Jan Hańczur, Józef Hańczur, Zenon Grzelak, Eugeniusz Jopek, Maria Kapuścińska, Marek Kowalski, Jerzy Kurpis, Waldemar Masalski, Jan Maziarka, Jerzy Skibniewski i Elżbieta Szołtysek.
P1120790
Zobacz zdjęcia z Turnieju w naszej Galerii 2. Pełny komentarz z Turnieju w Aktualnościach.
Już po raz 11-ty wzięliśmy udział w Olimpiadzie Sportowej UTW w Łazach, która odbyła się w dniu 25.05.2019 nad Zalewem Mitręga. Nie zabrakło również ekipy z Bytomia w ilości 60 zawodników i kibiców. Nasz Uniwersytet zdobył 5 medali: II-ca: - Maria Ochman = 50 m pływanie - styl klasyczny, Józef Hańczur = 200 m bieg, Roman Wildanger = strzelanie z łuku, III-ca: - Wiesław Rzepeck i = 60 m bieg, Jan Cieplinski = 50 m pływanie - styl dowolny.
Nasz Uniwersytet reprezentowała w szachach: Elżbieta Szołtysek.
2 K
Zobacz zdjęcia z zawodów w naszej Galerii 2. Przeczytaj pełny komentarz w Aktualnościach.
W dniu 15.12.2018 dwie nasze ekipy: Bytom UTW w składzie Jan Cieplinski, Józef Hańczur - seniorzy i junior Sebastian Stypa oraz Bytom 1 - Jerzy Skibniewski, Jan Hańczur i junior Daniel Maischak uczestniczyli w X Szachowym Turnieju Miast i Gmin, który odbył się w hali sportowej - Radzionków. Na 23 zespoły zgłoszone do zawodów zajęliśmy X-ce i XV-ce w gronie zawodowców gdyż w większości grali zawodnicy z klubów szachowych. Zwyciężył trzy osobowy zespół z Tarnowskich Gór, a następnie z Piekar Śląskich i drugi zespół z Tarnowskich Gór.
3 c
Zobacz zdjęcia z zawodów w naszej Galerii 2 oraz na stronie MOSiR Radzionków.
W sobotę 17 listopada 2018 odbył się X Turniej UTW w Szachach i Brydżu Sportowym o Puchar Dyrektora Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Wojciecha Korfantego w Bytomiu. W szachach z naszego uniwersytetu wzięli udział: Elżbieta Szołtysek, Maria Kapuścińska, Jan Cieplinski, Zenon Grzelak, Jan i Józef Hańczur, Masalski Waldemar i Jerzy Skibniewski. II-ce wywalczył kolega Józef Hańczur.
Puchar drużynowy za dwa najlepsze wyniki: Józef Hańczur (II-ce) i Elżbieta Szołtysek (IV-ce), zdobyła ekipa UTW Bytom.
29sz30sz

Zobacz zdjęcia z Turnieju w naszej Galerii 2. Przeczytaj pełny komentarz w naszych Aktualnościach.

W dniu 20.01.2018 odbył się Turniej Brydżowo-szachowy w siedzibie UTW Rybnik, w którym wzięliśmy udział. W szachach reprezentował nas Jan Cieplinski i Jerzy Skibniewski, którzy w silnej obsadzie zawodników mających ranking mistrza krajowego oraz I kategorii umieścili się odpowiednio na VI i IX miejscu, na 15 startujących graczy.

5 szachisci

Zobacz zdjęcia z Turnieju w naszej Galerii 2

25 listopada 2017 odbył się IX Turniej UTW w Szachach i Brydżu Sportowym o Puchar Dyrektora CKU w Auli Centrum Kształcenia Ustawicznego.

45

W szachach rywalizowały nasze słuchaczki Elżbieta Szołtysek - I miejsceMaria Ziółkowska - II miejsce (kategoria: kobiety). Indywidualnie wśród panów zwyciężył kolega z Dąbrowy Górniczej Błażej BzowskiII-ce dla Romana Caputyz Rybnika i III-ce dla Jana Cieplinskiego z Bytomia. Ponadto grali dla naszej ekipy: Rafał Dzik, Zenon Grzelak, Jan Maziarka, Jerzy Skibniewski i Robert Widera. Punktacja dwóch najlepszych wyników to kolejny sukces naszych szachistów i tym samym zdobyliśmy Puchar Dyrektora CKU w szachach

Zobacz zdjęcia z Turnieju w naszej Galerii 2. Przeczytaj pełny komentarz z Turnieju.